HW-26-11-L-D-450-SM-A.pdf
| Color | Black |
| Pitch | 0.100" (2.54mm) |
| Part Status | Active |
| Row Spacing | 0.100" (2.54mm) |
| Number of Positions | 52 |
| Length - Overall Pin | 0.865" (21.971mm) |
| Length - Stack Height | 0.450" (11.430mm) |
| Length - Post (Mating) | 0.415" (10.541mm) |