HW-26-12-F-D-375-SM.pdf
| Color | Black |
| Pitch | 0.100" (2.54mm) |
| Part Status | Active |
| Row Spacing | 0.100" (2.54mm) |
| Number of Positions | 52 |
| Length - Overall Pin | 0.965" (24.511mm) |
| Length - Stack Height | 0.375" (9.525mm) |
| Length - Post (Mating) | 0.590" (14.986mm) |