HW-26-12-F-D-810-SM
Samtec Inc. HW-26-12-F-D-810-SM
Part Number
HW-26-12-F-D-810-SM
Description
CONN HDR 52POS 0.1 STACK SMD
Data sheet
HW-26-12-F-D-810-SM.pdf
Delivery Services
HW-26-12-F-D-810-SM
Comments
    HW-26-12-F-D-810-SM Specifications
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.100" (2.54mm)
    Mounting TypeSurface Mount
    Number of Rows2
    Number of Positions52
    Length - Overall Pin0.965" (24.511mm)
    Length - Stack Height0.810" (20.574mm)
    Length - Post (Mating)0.155" (3.937mm)