HW-26-12-H-D-527-218
Samtec Inc. HW-26-12-H-D-527-218
Part Number
HW-26-12-H-D-527-218
Description
CONN HDR 52POS 0.1 STACK T/H
Data sheet
HW-26-12-H-D-527-218.pdf
Delivery Services
HW-26-12-H-D-527-218
Comments
    HW-26-12-H-D-527-218 Specifications
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.100" (2.54mm)
    TerminationSolder
    Length - Tail0.218" (5.537mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Number of Rows2
    Number of Positions52
    Length - Overall Pin1.030" (26.162mm)
    Length - Stack Height0.527" (13.386mm)
    Length - Post (Mating)0.285" (7.239mm)