HW-26-15-F-D-365-SM.pdf
| Color | Black |
| Pitch | 0.100" (2.54mm) |
| Part Status | Active |
| Row Spacing | 0.100" (2.54mm) |
| Number of Positions | 52 |
| Length - Overall Pin | 0.565" (14.351mm) |
| Length - Stack Height | 0.365" (9.271mm) |
| Length - Post (Mating) | 0.200" (5.080mm) |