HW-26-15-F-S-390-SM
Samtec Inc. HW-26-15-F-S-390-SM
Part Number
HW-26-15-F-S-390-SM
Description
CONN HDR 26POS 0.1 STACK SMD
Data sheet
HW-26-15-F-S-390-SM.pdf
Delivery Services
HW-26-15-F-S-390-SM
Comments
    HW-26-15-F-S-390-SM Specifications
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    Number of Positions26
    Length - Overall Pin0.565" (14.351mm)
    Length - Stack Height0.390" (9.906mm)
    Length - Post (Mating)0.175" (4.445mm)