HW-26-15-G-S-380-SM
Samtec Inc. HW-26-15-G-S-380-SM
Part Number
HW-26-15-G-S-380-SM
Description
CONN HDR 26POS 0.1 STACK SMD
Data sheet
HW-26-15-G-S-380-SM.pdf
Delivery Services
HW-26-15-G-S-380-SM
Comments
    HW-26-15-G-S-380-SM Specifications
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    Number of Positions26
    Length - Overall Pin0.565" (14.351mm)
    Length - Stack Height0.380" (9.652mm)
    Length - Post (Mating)0.185" (4.699mm)