HW-26-15-T-S-375-SM
Samtec Inc. HW-26-15-T-S-375-SM
Part Number
HW-26-15-T-S-375-SM
Description
CONN HDR 26POS 0.1 STACK SMD TIN
Data sheet
HW-26-15-T-S-375-SM.pdf
Delivery Services
HW-26-15-T-S-375-SM
Comments
    HW-26-15-T-S-375-SM Specifications
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    Number of Positions26
    Length - Overall Pin0.565" (14.351mm)
    Length - Stack Height0.375" (9.525mm)
    Length - Post (Mating)0.190" (4.826mm)