HW-26-17-L-D-350-SM.pdf
| Color | Black |
| Pitch | 0.100" (2.54mm) |
| Part Status | Active |
| Row Spacing | 0.100" (2.54mm) |
| Termination | Solder |
| Length - Tail | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Number of Rows | 2 |
| Number of Positions | 52 |
| Length - Overall Pin | 0.415" (10.541mm) |
| Length - Stack Height | 0.350" (8.890mm) |
| Length - Post (Mating) | 0.065" (1.651mm) |