HW-26-17-TM-S-325-SM
Samtec Inc. HW-26-17-TM-S-325-SM
Part Number
HW-26-17-TM-S-325-SM
Description
CONN HDR 26POS 0.1 STACK SMD TIN
Data sheet
HW-26-17-TM-S-325-SM.pdf
Delivery Services
HW-26-17-TM-S-325-SM
Comments
    HW-26-17-TM-S-325-SM Specifications
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    Number of Positions26
    Length - Overall Pin0.415" (10.541mm)
    Length - Stack Height0.325" (8.255mm)
    Length - Post (Mating)0.090" (2.286mm)