HW-26-20-F-S-290-SM
Samtec Inc. HW-26-20-F-S-290-SM
Part Number
HW-26-20-F-S-290-SM
Description
CONN HDR 26POS 0.1 STACK SMD
Data sheet
HW-26-20-F-S-290-SM.pdf
Delivery Services
HW-26-20-F-S-290-SM
Comments
    HW-26-20-F-S-290-SM Specifications
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    Number of Positions26
    Length - Overall Pin1.065" (27.051mm)
    Length - Stack Height0.290" (7.366mm)
    Length - Post (Mating)0.775" (19.685mm)