HW-26-20-S-D-325-SM.pdf
| Color | Black |
| Pitch | 0.100" (2.54mm) |
| Part Status | Active |
| Row Spacing | 0.100" (2.54mm) |
| Number of Positions | 52 |
| Length - Overall Pin | 1.065" (27.051mm) |
| Length - Stack Height | 0.325" (8.255mm) |
| Length - Post (Mating) | 0.740" (18.796mm) |