HW-26-20-T-D-1065-SM
Samtec Inc. HW-26-20-T-D-1065-SM
Part Number
HW-26-20-T-D-1065-SM
Description
CONN HDR 52POS 0.1 STACK SMD TIN
Data sheet
HW-26-20-T-D-1065-SM.pdf
Delivery Services
HW-26-20-T-D-1065-SM
Comments
    HW-26-20-T-D-1065-SM Specifications
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.100" (2.54mm)
    Mounting TypeSurface Mount
    Number of Rows2
    Number of Positions52
    Length - Overall Pin1.065" (27.051mm)
    Length - Stack Height1.065" (27.051mm)