HW-27-08-L-D-350-SM.pdf
| Color | Black |
| Pitch | 0.100" (2.54mm) |
| Part Status | Active |
| Row Spacing | 0.100" (2.54mm) |
| Number of Positions | 54 |
| Length - Overall Pin | 0.465" (11.811mm) |
| Length - Stack Height | 0.350" (8.890mm) |
| Length - Post (Mating) | 0.115" (2.921mm) |