HW-27-08-TM-S-325-SM
Samtec Inc. HW-27-08-TM-S-325-SM
Part Number
HW-27-08-TM-S-325-SM
Description
CONN HDR 27POS 0.1 STACK SMD TIN
Data sheet
HW-27-08-TM-S-325-SM.pdf
Delivery Services
HW-27-08-TM-S-325-SM
Comments
    HW-27-08-TM-S-325-SM Specifications
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    Number of Positions27
    Length - Overall Pin0.465" (11.811mm)
    Length - Stack Height0.325" (8.255mm)
    Length - Post (Mating)0.140" (3.556mm)