HW-27-10-F-D-665-SM
Samtec Inc. HW-27-10-F-D-665-SM
Part Number
HW-27-10-F-D-665-SM
Description
CONN HDR 54POS 0.1 STACK SMD
Data sheet
HW-27-10-F-D-665-SM.pdf
Delivery Services
HW-27-10-F-D-665-SM
Comments
    HW-27-10-F-D-665-SM Specifications
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.100" (2.54mm)
    Mounting TypeSurface Mount
    Number of Rows2
    Number of Positions54
    Length - Overall Pin0.765" (19.431mm)
    Length - Stack Height0.665" (16.891mm)
    Length - Post (Mating)0.100" (2.540mm)