HW-27-10-F-S-520-SM
Samtec Inc. HW-27-10-F-S-520-SM
Part Number
HW-27-10-F-S-520-SM
Description
CONN HDR 27POS 0.1 STACK SMD
Data sheet
HW-27-10-F-S-520-SM.pdf
Delivery Services
HW-27-10-F-S-520-SM
Comments
    HW-27-10-F-S-520-SM Specifications
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing-
    Mounting TypeSurface Mount
    Number of Rows1
    Number of Positions27
    Length - Overall Pin0.765" (19.431mm)
    Length - Stack Height0.520" (13.208mm)
    Length - Post (Mating)0.245" (6.223mm)