HW-27-11-F-S-250-SM
Samtec Inc. HW-27-11-F-S-250-SM
Part Number
HW-27-11-F-S-250-SM
Description
CONN HDR 27POS 0.1 STACK SMD
Data sheet
HW-27-11-F-S-250-SM.pdf
Delivery Services
HW-27-11-F-S-250-SM
Comments
    HW-27-11-F-S-250-SM Specifications
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    Number of Positions27
    Length - Overall Pin0.865" (21.971mm)
    Length - Stack Height0.250" (6.350mm)
    Length - Post (Mating)0.615" (15.621mm)