HW-27-12-F-S-735-SM
Samtec Inc. HW-27-12-F-S-735-SM
Part Number
HW-27-12-F-S-735-SM
Description
CONN HDR 27POS 0.1 STACK SMD
Data sheet
HW-27-12-F-S-735-SM.pdf
Delivery Services
HW-27-12-F-S-735-SM
Comments
    HW-27-12-F-S-735-SM Specifications
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    Number of Positions27
    Length - Overall Pin0.965" (24.511mm)
    Length - Stack Height0.735" (18.669mm)
    Length - Post (Mating)0.230" (5.842mm)