HW-27-20-S-S-675-SM
Samtec Inc. HW-27-20-S-S-675-SM
Part Number
HW-27-20-S-S-675-SM
Description
CONN HDR 27POS 0.1 STACK SMD
Data sheet
HW-27-20-S-S-675-SM.pdf
Delivery Services
HW-27-20-S-S-675-SM
Comments
    HW-27-20-S-S-675-SM Specifications
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    Number of Positions27
    Length - Overall Pin1.065" (27.051mm)
    Length - Stack Height0.675" (17.145mm)
    Length - Post (Mating)0.390" (9.906mm)