HW-27-20-T-S-975-SM
Samtec Inc. HW-27-20-T-S-975-SM
Part Number
HW-27-20-T-S-975-SM
Description
CONN HDR 27POS 0.1 STACK SMD TIN
Data sheet
HW-27-20-T-S-975-SM.pdf
Delivery Services
HW-27-20-T-S-975-SM
Comments
    HW-27-20-T-S-975-SM Specifications
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    Number of Positions27
    Length - Overall Pin1.065" (27.051mm)
    Length - Stack Height0.975" (24.765mm)
    Length - Post (Mating)0.085" (2.159mm)