HW-28-08-F-S-255-SM
Samtec Inc. HW-28-08-F-S-255-SM
Part Number
HW-28-08-F-S-255-SM
Description
CONN HDR 28POS 0.1 STACK SMD
Data sheet
HW-28-08-F-S-255-SM.pdf
Delivery Services
HW-28-08-F-S-255-SM
Comments
    HW-28-08-F-S-255-SM Specifications
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    Number of Positions28
    Length - Overall Pin0.465" (11.811mm)
    Length - Stack Height0.255" (6.477mm)
    Length - Post (Mating)0.210" (5.334mm)