HW-28-08-F-S-265-SM
Samtec Inc. HW-28-08-F-S-265-SM
Part Number
HW-28-08-F-S-265-SM
Description
CONN HDR 28POS 0.1 STACK SMD
Data sheet
HW-28-08-F-S-265-SM.pdf
Delivery Services
HW-28-08-F-S-265-SM
Comments
    HW-28-08-F-S-265-SM Specifications
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    Number of Positions28
    Length - Overall Pin0.465" (11.811mm)
    Length - Stack Height0.265" (6.731mm)
    Length - Post (Mating)0.200" (5.080mm)