HW-28-08-F-S-300-SM
Samtec Inc. HW-28-08-F-S-300-SM
Part Number
HW-28-08-F-S-300-SM
Description
CONN HDR 28POS 0.1 STACK SMD
Data sheet
HW-28-08-F-S-300-SM.pdf
Delivery Services
HW-28-08-F-S-300-SM
Comments
    HW-28-08-F-S-300-SM Specifications
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    Number of Positions28
    Length - Overall Pin0.465" (11.811mm)
    Length - Stack Height0.300" (7.620mm)
    Length - Post (Mating)0.165" (4.191mm)