HW-28-10-F-S-560-SM
Samtec Inc. HW-28-10-F-S-560-SM
Part Number
HW-28-10-F-S-560-SM
Description
CONN HDR 28POS 0.1 STACK SMD
Data sheet
HW-28-10-F-S-560-SM.pdf
Delivery Services
HW-28-10-F-S-560-SM
Comments
    HW-28-10-F-S-560-SM Specifications
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    Number of Positions28
    Length - Overall Pin0.765" (19.431mm)
    Length - Stack Height0.560" (14.224mm)
    Length - Post (Mating)0.205" (5.207mm)