HW-28-15-TM-S-475-SM
Samtec Inc. HW-28-15-TM-S-475-SM
Part Number
HW-28-15-TM-S-475-SM
Description
CONN HDR 28POS 0.1 STACK SMD TIN
Data sheet
HW-28-15-TM-S-475-SM.pdf
Delivery Services
HW-28-15-TM-S-475-SM
Comments
    HW-28-15-TM-S-475-SM Specifications
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    Number of Positions28
    Length - Overall Pin0.565" (14.351mm)
    Length - Stack Height0.475" (12.065mm)
    Length - Post (Mating)0.090" (2.286mm)