HW-28-20-S-S-250-SM
Samtec Inc. HW-28-20-S-S-250-SM
Part Number
HW-28-20-S-S-250-SM
Description
CONN HDR 28POS 0.1 STACK SMD
Data sheet
HW-28-20-S-S-250-SM.pdf
Delivery Services
HW-28-20-S-S-250-SM
Comments
    HW-28-20-S-S-250-SM Specifications
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    Number of Positions28
    Length - Overall Pin1.065" (27.051mm)
    Length - Stack Height0.250" (6.350mm)
    Length - Post (Mating)0.815" (20.700mm)