HW-28-20-S-S-575-SM
Samtec Inc. HW-28-20-S-S-575-SM
Part Number
HW-28-20-S-S-575-SM
Description
CONN HDR 28POS 0.1 STACK SMD
Data sheet
HW-28-20-S-S-575-SM.pdf
Delivery Services
HW-28-20-S-S-575-SM
Comments
    HW-28-20-S-S-575-SM Specifications
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    Number of Positions28
    Length - Overall Pin1.065" (27.051mm)
    Length - Stack Height0.575" (14.605mm)
    Length - Post (Mating)0.490" (12.446mm)