ESQT-134-02-L-S-680
Samtec Inc. ESQT-134-02-L-S-680
Part Number
ESQT-134-02-L-S-680
Description
CONN SOCKET 34POS 0.079 GOLD PCB
Delivery Services
ESQT-134-02-L-S-680
Comments
    ESQT-134-02-L-S-680 Specifications
    Fastening TypePush-Pull
    Number of Rows1
    Pitch - Mating0.079" (2.00mm)
    Voltage Rating-
    Insulation ColorBlack
    Insulation Height0.680" (17.27mm)
    Ingress Protection-
    Number of Positions34
    Row Spacing - Mating-
    Contact Finish - PostTin
    Contact Length - Post0.170" (4.32mm)
    Current Rating (Amps)4.5A per Contact
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C