ESQT-146-03-F-Q-325
Samtec Inc. ESQT-146-03-F-Q-325
Part Number
ESQT-146-03-F-Q-325
Delivery Services
ESQT-146-03-F-Q-325
Comments
    ESQT-146-03-F-Q-325 Specifications
    Number of Rows4
    Pitch - Mating0.079" (2.00mm)
    Voltage Rating-
    Insulation ColorBlack
    Insulation Height0.325" (8.25mm)
    Ingress Protection-
    Number of Positions184
    Row Spacing - Mating0.079" (2.00mm)
    Contact Finish - PostTin
    Contact Length - Post0.133" (3.38mm)
    Current Rating (Amps)4.5A per Contact
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C