ESQT-148-02-F-Q-415
Samtec Inc. ESQT-148-02-F-Q-415
Part Number
ESQT-148-02-F-Q-415
Delivery Services
ESQT-148-02-F-Q-415
Comments
    ESQT-148-02-F-Q-415 Specifications
    Number of Rows4
    Pitch - Mating0.079" (2.00mm)
    Voltage Rating-
    Insulation ColorBlack
    Insulation Height0.415" (10.54mm)
    Ingress Protection-
    Number of Positions192
    Row Spacing - Mating0.079" (2.00mm)
    Contact Finish - PostTin
    Contact Length - Post0.435" (11.05mm)
    Current Rating (Amps)4.5A per Contact
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C