FHP-10-02-T-S-LC-TR
Samtec Inc. FHP-10-02-T-S-LC-TR
Part Number
FHP-10-02-T-S-LC-TR
Description
CONN RCPT 10POS 0.156 TIN SMD
Delivery Services
FHP-10-02-T-S-LC-TR
Comments
    FHP-10-02-T-S-LC-TR Specifications
    StyleBoard to Board
    FeaturesBoard Lock
    Number of Rows1
    Pitch - Mating0.156" (3.96mm)
    Voltage Rating-
    Insulation ColorBlack
    Insulation Height0.368" (9.35mm)
    Current Rating (Amps)-
    Operating Temperature-55°C ~ 105°C